بسته بندی, کارتن اسباب کشی, مقالات

مزایای کارتن پنج لایه چیست؟

چرا باید کارتن پنج لایه بخریم، مزایای کارتن پنج لایه چیست؟

خرید کارتن چند لایه برای اسباب کشی و نگهداری لوازم اضافه دارای مزایای بسیاری است که عبارتند از:

  • صرفه جویی در زمان: با استفاده از این نوع کارتن می توان در مدت زمان کوتاه تمام وسایل رابه شکلی کاملا اصولی جمع آوری کرد.
  • نظم دهی بیشتر: بطور حتم یکی از موارد بسیار مهم حین اسباب کشی رعایت نظم است. بنابراین با استفاده از این نوع کارتن می توان از مزایای کارتن پنج لایه استفاده کرد و تمامی وسایل و تجهیزات را در نهایت نظم از مکانی به مکان دیگر انتقال داد.
  • عدم آسیب دیدن لوازم: یکی از موارد مهمی که حین اسباب کشی باید مد نظر قرار گیرد، سلامت لوازم است. زیرا در اسباب کشی به روش های سنتی تعداد زیادی از وسایل دچار آسیب دیدگی می شدند. در حالی که به کمک کارتن نو مخصوص حمل بار و مزایای کارتن پنج لایه می توان این احتمال را به صفر رساند.
  • سازگاری با محیط زیست: کارتن های چند لایه ای که مخصوص اسباب کشی تولید می شوند اغلب از جنس مقوا هستند. این نوع مقوا نیز از ورق تولید می شود که در ساختار آن از هیچ گونه ماده مضری استفاده نشده است. بنابراین از قابلیت بازیافت برخوردار بوده و هیچ گونه ضرر و آسیبی متوجه محیط زیست نمی کند.

اهمیت خرید کارتن پنج لایه برای اسباب کشی

کارتن چند لایه به دلیل وزن سبک و استحکام بالا ابزاری بسیار مهم و حائز اهمیت به شمار می آید. این نوع کارتن می تواند وسایل و تجهیزات را درون خود جای دهد و از آن ها در برابر صدمات و آسیب های خارجی محافظت کند. همچنین در انواع اسباب کشی ها از جمله خانگی و اداری ممکن است تعداد زیادی ظروف و وسایل شکستنی وجود داشته باشد. این گونه لوازم را باید درون جعبه های محکم قرار داد تا از شکستگی آن ها جلوگیری شود. علاوه بر آن یکی دیگر از مزایای کارتن پنج لایه استفاده از این نوع کارتن ها پروسه جمع آوری وسایل را تسریع می بخشد.

پرکاربرد ترین کارتن های چند لایه

برای خرید کارتن اسباب کشی باید انواع کارتن چند لایه اعم از ۳ و ۵ و ۷ لایه را انتخاب کرد. زیرا برای جابجایی وسایل به هر سه نوع کارتن نیاز پیدا خواهید کرد. با این حال پرمصرف ترین نوع کارتن، کارتن پنج لایه است که به دلیل ویژگی ها و قابلیت هایی که دارد از آن در موارد مختلف استفاده می شود. این نوع کارتن بدلیل استحکام منحصر به فردی که دارد اغلب به عنوان کارتن اسباب کشی مورد استفاده قرار می گیرد.

نکته مهم در هنگام خرید کارتن پنج لایه

برای استفاده بهینه از انواع کارتن چند لایه جهت اسباب کشی و نگهداری وسایل لازم است نسبت به مقاوم کردن آن ها اقدام کرد. البته باید دانست که این نوع کارتن ها خود از مقاومت قابل ملاحظه ای برخوردار هستند. با این حال اگر امکان نفوذ آب و رطوبیت یا گرد و غبار به درون کارتن ها وجود دارد. بهتر است با اعمال چند اقدام ساده از بروز آن جلوگیری کرد.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *