بسته بندی, کارتن اسباب کشی, مقالات

مزایای استفاده از کارتن نو بجای کارتن دست دوم

کارتن دست دوم

شاید شما هم به فکر افتاده باشید که چرا وقتی میتوانید با پرداخت بهای کمتر کارتن اسباب کشی مورد نیاز خود را بصورت دست دوم تهیه کنید,در این راستا لازم است بگوییم اگر چنین می اندیشید سخت در اشتباهید چرا که تنها تفاوت کارتن های اسباب کشی دست دوم و دست اول در میزان قیمت نیست.

در واقع کارتن های مناسب برای اسباب کشی و حمل اثاثیه دارای چند لایه مختلف کاغذی (لاینر)هستند که به صورت یک در میان لایه های شیاردار (فلوت)میباشند تا کارتن مقاومت بالاتری داشته باشد.این لایه های شیاردار در کارتن هایی که یک بار مورد استفاده قرار گرفته اند و به صورت دست دوم هستند خوابیده شده و خاصیت خود را از دست می دهند,از این رو اگر از آنها در اسباب کشی استفاده شوند  به علت نداشتن استحکام کافی منجر به بروز تخلفات مختلفی از جمله: شکستگی وسایل شکستنی بر اثر پاره شدن کارتن می شود.

بنابراین شاید در خرید کارتن دست دوم در ابتدا میپندارید که چون بهای کمتری پرداخت کرده اید سود بیشتری برده ایداما بعد از استفاده پشیمان میشوید زیرا که خسارت جبران ناپذیری را متحمل خواهید شد.

از این رو خرید کارتن را برای استفاده در اسباب کشی جدی بگیرید و حتما از کارتن های دست اول برای این کار استفاده کنید تا بروز تلفات را به کم ترین حد ممکن برسانید.ما در کارتن کاران این امکان را برای شما فراهم کرده ایم.

چه تفاوتی میان کارتن نو و دست دوم وجود دارد؟

کارتن نو همان طور که از نامش پیداست از مواد تازه تولید و ساخته می شود. همچنین هر کالایی کارتن مختص به خود را دارد که طراحی و چاپ روی آن مشخصات کالا را نشان می دهد. در نتیجه نو بودن کارتن را به نمایش می گذارد. یکی دیگر از خصوصیات غیر قابل تغییر و اساسی یک کارتن نو، تطابق شماره سریال روی کارتن با محصول مورد نظر است. خرید و فروش کارتن تازه از طریق کارگاه های تولیدی و مراکز معتبر امکان پذیر است.

اما کارتن های دست دوم همان کارتن هایی هستند که بعد از یک یا چند بار استفاده اقتصادی به فروش می رسند طوری که افراد قاچاقچی و سارقین لوازم خانگی برای فروش کالاهای خود این کارتن ها را خریداری می کنند. شماره سریال روی کارتن ها با کالاهای مورد نظر مطابقت ندارند که نتیجه آن مشخص بودن کالای تقلبی است.

کارتن های دست دوم از طریق سایت های مجازی به فروش می رسند که گاهی اوقات موقعیت خریدار و فروشنده آنها به خطر می افتد. البته آنها با خرید و فروش کارتن ها سودی کلانی به دست می آورند. ولی اگر تقلبی بودن کالاها آشکار شود خسارات جبران ناپذیری به آنها وارد می شود.

مطالب دیگر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *