بسته بندی, تولید کارتن در کرج, مقالات

جعبه پنجره دار و انواع آن

جعبه پنجره دار

در این مطلب با جعبه پنجره دار و انواع آن بیشتر آشنا می شویم پس تا انتها با ما همراه باشید.

پنجره روی یک سطح

این متداول‌ترین نوع جعبه مقوایی پنجره دار است. استراکچر این جعبه ها بیشتر درب دارویی یا کشویی و یا درب و زیره جدا است. اما ممکن است جعبه هایی با استراکچر خاص نیز طراحی شوند. پنجره این جعبه ها گاهی مربع یا مستطیل ساده است و گاهی فرم خاصی برای آن طراحی می شود. فرم پنجره معمولن بر اساس محصول طراحی می‌شود.

پنجره دونبش

در این نوع پنجره لایه محافظ باید خط تا داشته باشد و در امتداد تای نبش جعبه تا شود. استراکچر این نوع جعبه ها درب دارویی یا کشویی است.

جعبه با پنجره کنج

در این نوع جعبه ها بخش زیادی از جعبه شفاف است و خریدار می‌تواند همزمان سه وجه از محصول درون جعبه را ببیند.

جعبه دو تکه درب و زیره جدا با درب طلقی

در این نوع از بسته بندی درب جعبه که یک سطح کامل جعبه را دربرمی‌گیرد کاملن شفاف است. تمام سطح محصول به طور کامل قابل رؤیت است.

جعبه کشویی با لفاف طلقی

در این جعبه نیز مانند جعبه درب و زیره جدا با درب طلقی تمام سطح محصول به طور کامل دیده می‌شود. با این تفاوت که در این استراکچر لفافی که کشو جعبه را دربرمی‌گیرد بجای آنکه مقوایی باشد به طور کامل از جنس طلق است.

چرا تعداد بسته بندی و جعبه مقوایی پنجره دار کمتر از بسته بندی بدون پنجره است؟

پروسه تولید جعبه مقوایی پنجره‌دار طولانی تر از جعبه معمولی است. هزینه تولید نیز بیشتر است. البته در جعبه های پنجره دار بدون طلق زمان تولید تفاوت نمی‌کند. زیرا پنجره روی جعبه توسط همان دستگاه و قالبی ایجاد می‌شود که جعبه را برش و خط تا می‌زند. افزایش هزینه نیز ناچیز است. زیرا نیاز به قالب سازی جداگانه برای پنجره نیست و تیغ پنجره روی قالب تا و برش جعبه نصب می‌گردد.

اما در تولید جعبه مقوایی پنجره دار با لایه محافظ طلقی چند مرحله به پروسه جعبه سازی اضافه می‌شود.

  • برش طلق با دستگاه برش انجام می‌شود.
  • طلق روی محل پنجره چسبیده می‌شود.
  • در جعبه هایی که پنجره دو نبش دارند طلق باید علاوه بر برش باید خط تا بخورد و تا شود و سپس در محل پنجره نصب شود.
  • در جعبه هایی که پنجره کنجی دارند، در جعبه های درب و زیره جدا با درب طلقی و در جعبه های کشویی با لفاف طلقی، مرحله حجم دادن به طلق به مراحل قبل اضافه می‌شود.

تک تک موارد فوق بر زمان و هزینه تولید جعبه مقوایی پنجره دار می‌افزاید. از همین رو است که تعداد جعبه های ساده بسیار بیشتر از جعبه های پنجره دار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *